Case study

Analiza konkurencji dla firmy Coders Lab

Zespół ConQuest Consulting na zlecenie Coders Lab przygotował analizę konkurencji podmiotów działających na polskim rynku szkół programowania. W skład projektu wchodziła analiza konkurencji, zaprojektowanie narzędzi analizy, prezentacja wyników oraz warsztaty z obsługi bazy danych.

Darmowa konsultacja Kontakt

Działania

Projekt dla Coders Lab rozpoczęliśmy od odpowiedniego przygotowania. Identyfikacja zakresu najważniejszych niezbędnych informacji na początku umożliwiła lepsze zaplanowanie prac. Następnym etapem prac było scharakteryzowanie obszarów działalności konkurentów z podziałem na B2C i B2B, oraz analiza oparta na trzech priorytetach graczy rynkowych. Dzięki odpowiednim narzędziom do analizy stron internetowych nasz zespół w raporcie zawarł także najistotniejsze dane marketingowe. Wywiad z kursantem konkurencyjnej firmy pozwolił nam na wskazanie mocnych i słabych stron obu szkół. Drugi etap prac polegał na opracowaniu narzędzia analizy agregującego wszystkie pozyskane informacje z uwzględnieniem zmian na przestrzeni czasu.

Rezulaty

Szereg analiz oraz zbiór wszystkich najważniejszych informacji o szkołach programowania działających w Polsce pozwolił naszym konsultantom na wyciągnięcie wniosków i wystawienie rekomendacji firmie Coders Lab. Warsztaty dla pracowników naszego klienta umożliwiły wykorzystanie przez zleceniodawcę narzędzia w kolejnych cyklach badania.

Zobacz inne case studies

Analiza danych dla firmy odzieżowej

Zobacz więcej

Raport promocyjny dotyczący rynku Food Delivery

Zobacz więcej

Outsourcing projektowy dla firmy meblarskiej

Zobacz więcej