Współpraca ConQuest Consulting z firmą Luxottica

ConQuest Consulting rozpoczął projekt badawczy mający na celu sprawdzenie zadowolenia klientów firmy Luxottica (właściciel marek: Ray-Ban, Vogue i Oakley). W Badaniu Satysfakcji Klienta zostaną wykorzystane techniki i narzędzia, które pozwolą ocenić lojalność klientów, przywiązanie do marki oraz odnaleźć cechy USP (Unique Selling Proposition), które wpłyną na lepszy wizerunek firmy na arenie krajowej.

ConQuest Consulting pomógł firmie SaM Solutions w rozwinięciu działalności na rynku centralnej Europy

Niemiecka firma SaM Solutions GmbH, założona przez białoruskich informatyków planuje ekspansję na rynek polski, dlatego też zwróciła się do ConQuest Consulting aby przeprowadzić projekt doradczy, który wskaże najważniejsze informacje na temat modeli biznesowych w Polsce oraz możliwości transferu pracowników do naszego kraju. Pod koniec raportu zostały przekazane rekomendacje firmie SaM Solutions, które z pewnością okażą się przydatne przy rozpoczynaniu działalności na polskim rynku.

Czy windykacja na własną rękę jest opłacalna?

Już prawie co czwarta polska firma nie otrzymuje na czas zapłaty za sprzedane towary i usługi – alarmuje w raporcie Krajowy Rejestr długów. Indeks Należności Polskich Przedsiębiorstw (skala 0-100 pkt, gdzie 100 oznacza wynik najlepszy), który obrazuje przepływy należności pomiędzy firmami odnotowuje spadek od trzech kwartałów. Ponadto w I kwartale 2012 roku osiągnął on poziom 84,2 pkt, co jest najgorszym wynikiem od dwóch lat. Dla porównania w I kwartale ubiegłego roku wskaźnik ten wynosił 85,8 pkt. Sytuacja obserwowana na rynku polskim nie jest chwilowym zaburzeniem, lecz mamy do czynienia z niepokojącym trendem, który trwa już od prawie roku. W takiej sytuacji polscy przedsiębiorcy coraz częściej dochodzą swoich roszczeń i niezbędna jest windykacja, jednak wciąż pozostaje pytanie czy wykonywać ją we własnym zakresie czy w ramach umowy z firmą? Dane wtórne wskazują na wzrost popularności outsourcingu windykacyjnego, ale czy na pewno jest to korzystne dla właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw?

Wzrost firmy w 4 krokach

cztery kroki

Spadają obroty, rosną podatki. Gdzie podziały się moje zyski? Przedsiębiorcy coraz częściej zadają sobie to pytanie w tych trudnych dla biznesu czasach. Gdzie leży problem? Nie zamierzamy szukać przyczyny kryzysu gospodarczego ani, tym bardziej, genialnego rozwiązania. Wierzymy, że pomimo załamania na rynku firmy nadal mogą działać i to mogą działać sprawnie. Mogą nawet zyskać więcej klientów, ponieważ w czasach kryzysu gospodarczego firmy poszukują nowych dostawców – taką szansę trzeba wykorzystać. Należy tylko wziąć przedsiębiorstwo pod lupę i, zamiast walczyć z wiatrakami, próbować zawalczyć o to, aby to ono „było na plusie”. Problem należy przeanalizować na wielu płaszczyznach. Od samej koncepcji produktu w głowie wynalazcy, poprzez proces produkcji i wydostanie się produktu przez drzwi fabryki, aż do momentu w sklepie detalicznym, kiedy podczas zakupu podnosi się poziom adrenaliny klienta końcowego. Sztuką jest, by ten moment był i żeby nasz klient odczuwał satysfakcję jeszcze długo po zakupie nowej pary butów czy też wycieczki na Wyspy Zielonego Przylądka.

Wskaźnik Net Promoter Score kluczem do sukcesu

Współcześnie każda firma, która chce się rozwijać i skutecznie budować swój wizerunek, musi dbać o zadowolenie odbiorców oferowanych dóbr i usług. W konsekwencji Badania Satysfakcji Klientów coraz bardziej zyskują na popularności.

Często wykorzystywanym miernikiem jest Net Promoter Score. Jedno pytanie, odpowiedź w skali od 0 do 10 i już wiemy, ilu lojalnych klientów ma firma. Szybkość i łatwość przeprowadzenia badania znacząco wpływa na jego atrakcyjność. Takie uproszczenia spotyka się jednak także z krytyką.

ConQuest Consulting pomógł Genomed S.A. uzyskać rekomendację do realizacji II etapu projektu PO IG 1.4-4.1

W okresie listopad-grudzień 2011 roku na zlecenie Genomed S.A. firma ConQuest Consulting zrealizowała badanie rynku, związane z zakończeniem I etapu projektu „Zastosowanie technologii odczytywania pełnych genomów ludzkich w diagnostyce medycznej” w ramach działania 1.4-4.1 PO IG. Przygotowany raport stał się częścią dokumentacji, stanowiącej podstawę do rekomendacji realizacji II etapu, wydanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

“Outsourcing procesów HR w Polsce” – wyniki współpracy External Services i ConQuest Consulting

Outsourcing procesów HR w Polce to branża wciąż nieznana dla wielu przedsiębiorców, choć obecna w polskiej gospodarce już ponad 10 lat. Z jednej strony oddelegowanie obowiązków związanych z zasobami ludzkimi wpływa na obniżanie kosztów przedsiębiorstwa i poprawę efektywności danej organizacji, z drugiej strony może powodować pewną nieufność klientów do tego typu usług, w szczególności tych, które wcześniej nie miały do czynienia z usługami BPO (Business Process Outsourcing). Na zlecenie External Services, firma ConQuest Consulting przygotowała raport charakteryzujący sytuację na rynku pod kątem usług BPO oraz nastawienia polskich przedsiębiorstw w stosunku do oddelegowania części procesów organizacyjnych do zewnętrznych jednostek.

Poznaj metodę Price Sensitivity Meter!

Ustalenie odpowiedniej ceny dla danego produktu lub usługi, która zmaksymalizuje zyski przyciągając jednocześnie jak najwięcej klientów jest niezmiernie trudne. Często stosowane metody prób i błędów są czasochłonne, obarczone dużym ryzykiem (możliwość zniechęcenia klientów do danego dobra), a także związane z wysokim poziomem błędu.

Z pomocą przychodzi jednak metoda PSM – Price Sensitivity Meter , a więc analiza wrażliwości cenowej. Metoda ta pozwala na poznanie zakresu cen, w którym potencjalni odbiorcy są skłonni zakupić dany produkt lub usługę, a dzięki temu możliwe jest osiągnięcie maksymalnego przychodu ze sprzedaży.

Co nowego na rynku gadżetów reklamowych – wyniki badania

Co najbardziej zachęca do korzystania z otrzymanych gadżetów reklamowych? Z ilu upominków tak naprawdę korzystamy? I czy przyczyniają się one do tego, że zapamiętujemy nazwy firm, od których otrzymaliśmy gadżet? Na te i inne pytania poznają Państwo odpowiedzi zapoznając się z pełnymi wynikami badania gadżetów reklamowych, które przeprowadziło ConQuest Consulting na próbie 100 ankietowanych i zaprezentowane podczas Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays w Warszawie.