CATI i CAWI jako narzędzie służące do analizy popytu – nowy wpis na blogu

Pierwszym krokiem przy wprowadzaniu nowego produktu lub usługi powinna być szczegółowa analiza popytu. W tym celu najkorzystniejszym rozwiązaniem z punktu widzenia czasu oraz zaangażowania nakładów finansowych są badania ilościowe. Pozwalają na przeprowadzenie analizy na dużej próbie w stosunkowo krótkim czasie. Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie zalety niesie ze sobą wykorzystanie tych technik badawczych, zapraszamy do zapoznania…

Eksport przez e-marketing – nowy post na blogu

Zadzwonił do mnie pewnego dnia przyjaciel i zaczął mówić o inwestowaniu w serwis www sprzedający homary. Do czego to dąży? Następnego dnia wysłał mi olbrzymią paczkę mrożonych homarów. Jak nisko można upaść? Te słowa zostały wypowiedziane kiedyś przez miliardera Donalda Trumpa. Wydawało mu się niedorzeczne, żeby homary kupować przez Internet. A jednak! W Polsce przez…

Jak wybrać firmę doradczą? – nowy post na blogu

W trakcie prowadzenia działalności gospodarczej zawsze przychodzi moment kiedy kompetencje właściciela czy też pracowników są niewystarczające i należy zwrócić się o pomoc do firmy doradczej. Taka sytuacja może dotyczyć m.in. wprowadzania nowego produktu na rynek, ekspansji firmy na nowe rynki geograficzny czy też zmiany struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa. W tym miejscu z pomocą przychodzi nam firma…

Pomogliśmy firmie Plum Sp. z o.o. z sukcesem wejść na rynek turecki!

Podczas ekspansji na zagraniczne rynki, kolejnym krokiem po przeprowadzeniu analizy rynku i zaplanowaniu strategii eksportowej jest poszukiwanie partnerów handlowych. Wiele firm, aby zaoszczędzić czas i zmniejszyć koszty, zwraca się o pomoc do firm doradczych.

Jeden z ostatnich projektów polegających na poszukiwaniu partnerów zrealizowaliśmy dla firmy Plum Sp. z o.o.

Pomogliśmy kolejnej firmie w ekspansji na rynki zagraniczne

Nasi klienci wiedzą, jak ważne jest wsparcie firmy doradczej podczas planowania ekspansji na zagraniczne rynki. Wszystkie działania muszą być oparte na wcześniej przeprowadzonych dokładnych analizach rynku, na podstawie których zostają opracowane rekomendacje.
Jednym z klientów, którego wspieraliśmy w opracowaniu strategii eksportowej na rynek czeski, niemiecki oraz rosyjski była firma Kromet.

Współpraca ConQuest Consulting z firmą RR Donnelley

Konsultanci ConQuest Consulting wykonali projekt dla kolejnego przedsiębiorstwa z branży outsourcingowej. Tym razem zgłosiła się do nas firma RR Donnelley. Jest to międzynarodowe przedsiębiorstwo, działające na pięciu kontynentach. W jego ofercie znajdują się usługi poligraficzne oraz rozwiązania biznesowe dla sektora usług finansowych, farmaceutycznych i telekomunikacyjnych.

rynek europy środkowo-wschodniej

Polska, koordynator na rynek Europy Środkowo-Wschodniej

Wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej należących do UE największy napływ kapitału zagranicznego w 2011 r. zanotowała Polska (11,6 mld EUR). Wynik ten stanowił 1/3 wartości wszystkich zagranicznych inwestycji w omawianych państwach. O tym, za co inwestorzy doceniają Polskę oraz jak wypada ona na tle innych państw regionu można dowiedzieć się z raportu „Reach the Central and Eastern Europe” opracowanego przez nasz zespół.

TOPSIL GLOBAL wchodzi na rynek niemiecki z naszą pomocą!

Firma TOPSIL GLOBAL istnieje na rynku od 1988 roku i specjalizuje się w przetwórstwie silikonów za pomocą wszystkich znanych obecnie technologii, elastomerów termoplastycznych metodą wtrysku i wytłaczania oraz w projektowaniu i wytwarzaniu form i narzędzi.  Jest w tej dziedzinie liderem na polskim rynku

TOPSIL GLOBAL zgłosiło się do nas ze zleceniem przygotowania profesjonalnej analizy rynku docelowego w celu określenia popytu na produkty polskiej firmy. Następnie na tej podstawie miała zostać przygotowana strategia eksportowa, a w końcowej fazie głównym zadaniem zespołu było pozyskanie partnerów handlowych.

Sprawdź jak pomogliśmy firmie z branży marketingowej w ekspansji na nowe rynki!

Co ma największe znaczenie przy wchodzeniu na nowe rynki? W ConQuest Consulting wiemy, że przed podjęciem każdej decyzji należy dokładnie przeanalizować warunki panujące na rynku i znaleźć odpowiednich partnerów. Sprawdźcie, jak pomogliśmy firmie Internet Media Services z branży marketingu sensorycznego w ekspansji na rynek hiszpański, niemiecki, czeski, słowacki i litewski.

Polska jako centrum koordynowania działań na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej!

Wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej należących do UE największy napływ kapitału zagranicznego w 2011 r. zanotowała Polska (11,6 mld EUR). Wynik ten stanowił 1/3 wartości wszystkich zagranicznych inwestycji w omawianych państwach. O tym, za co inwestorzy doceniają Polskę oraz jak wypada ona na tle innych państw regionu można dowiedzieć się z raportu „Reach the Central and Eastern Europe” opracowanego przez ConQuest Consulting.

„Jedno okienko” mało istotne dla inwestorów zagranicznych?

Poziom biurokracji w Polsce od dawna jest tematem gorącej debaty w kraju. Pomimo rozbudowanych procedur wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych pozostaje na konkurencyjnym poziomie w stosunku do państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Często mówi się, że rozbudowane procedury biurokratyczne w Polsce są jednym z głównych powodów odstraszających inwestorów zagranicznych. Jak naprawdę wygląda sytuacja? W wypowiedzi udzielonej w ramach raportu opracowanego przez ConQuest Consulting prof. Piotr Maszczyk, prodziekan Szkoły Głównej Handlowej stwierdza: „Często się mówi o takich elementach jak biurokracja, niesprawne państwo, obciążenia podatkowe. (…)Jeżeli kraj oferuje korzystne możliwości rozwoju to inwestorzy przyjdą i te przeszkody pokonają, jeśli to im się będzie opłacać. Nikt mnie nie przekona, że chińska administracja jest sprawniejsza niż polska, a jednak inwestorzy pchają się do Chin drzwiami i oknami, bo decydują o tym inne elementy. Ten czynnik oczywiście jest istotny, ale nie warto go przeceniać. Kiedyś dużo się mówiło w Polsce o „jednym okienku”, jakby to miało takie ogromne znaczenie.”

Konsultanci ConQuest Consulting – coraz mocniejsi w segmencie doradztwa biznesowego dla sektora publicznego!

Katedra Technologii Informacyjnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zwróciła się do ConQuest Consulting ze zleceniem przeanalizowania rynku integratorów systemów informatycznych działających na rynku oprogramowania dla sektora budowlanego. Uczelni zależało na szczegółowej analizie, która miała pozwolić na wybranie potencjalnego partnera mającego pomóc w komercjalizacji przygotowanego systemu adresowanego do firm deweloperskich.