Fallstudie

Analiza sektora budowlanego dla firmy Lafarge

W okresie czterech miesięcy wykonywaliśmy projekt dla firmy Lafarge. Firma prowadzi od 1995 roku działalność w Polsce i zatrudnia około 1500 pracowników. Usługa była związana z analizą otoczenia rynkowego, w jednym z kluczowych sektorów rynku budowlanego w Polsce. Pomimo olbrzymiego doświadczenia na tym rynku firma zgłosiła się do nas, ponieważ chciała uzyskać dodatkowe informacje od doświadczonego doradcy.

Kostenlose Beratung Kontakt
Die 5 Kräfte von Porter und die McKinsey-Matrix

Aktivitäten

Przygotowanie usługi wymagało przeprowadzenie pogłębionego desk researchu, na podstawie którego udało nam się otrzymać wysokiej jakości dane wtórne.
W kolejnym kroku badaliśmy różnice w danych liczbowych, które występowały w analizach przeprowadzonych przez inne firmy konsultingowe. By wygenerować dużą wartość dodaną dla klienta, przeprowadziliśmy swoje analizy sektora.

Ergebnisse

W ramach projektu dostarczyliśmy firmie Lafarge opracowane informacje dotyczące analizowanego sektora, ze szczególnym uwzględnieniem poprawności danych liczbowych. Następnie na podstawie uzyskanych informacji stworzyliśmy prognozy rozwoju sektora w przyszłych latach.
Do sukcesu projektu przyczyniły się cykliczne, cotygodniowe spotkania. Podczas nich dopasowaliśmy nasze analizy do potrzeb firmy Lafarge oraz elastycznie planowaliśmy działania na przyszły tydzień.
Jeśli jesteś w podobnej sytuacji i potrzebujesz profesjonalnej usługi dotyczącej analizy rynku lub analizy konkurencji — Kontaktieren Sie uns, bez względu na to, czy wchodzisz na nowy rynek, czy uważasz się za jego lidera. Wspólnie ustalimy jak możemy pomóc Ci w pozyskaniu potrzebnych Twojemu biznesowi informacji!

Siehe andere Fallstudien

Ekspansja zagraniczna Knajdek Woma

Mehr sehen

Pitchdeck dla firmy Choicer

Mehr sehen

Marktanalyse
und Wettbewerb für Bakoma S.A.

Mehr sehen