Fallstudie

Marktanalyse für Decathlon

Analiza europejskiego rynku testowania sprzętu sportowego oraz komisów sportowych w Europie ze szczególnym uwzględnieniem Polski dla Decathlon Sp. z o.o.

Kostenlose Beratung Kontakt
Marktanalyse für Decathlon

Beschreibung

W okresie wrzesień-październik 2018 roku zespół ConQuest Consulting na zlecenie firmy Decathlon Sp. z o.o. przeprowadził analizę europejskiego rynku testowania sprzętu sportowego oraz komisów sportowych w Europie ze szczególnym uwzględnieniem Polski.

Aktivitäten

Raport obejmował analizę kilkudziesięciu podmiotów konkurencyjnych działających w Polsce oraz kilkunastu konkurentów prowadzących swoją działalność na terenie największych państw Europy. Przeprowadzone zostały również badania Mystery Client oraz wywiady eksperckie, które pozwoliły na określenie trendów i praktyk rynkowych w analizowanych branżach. Uzupełnienie analizy rynku komisów sportowych stanowiło wskazanie i przebadanie najpopularniejszych, europejskich aplikacji i stron internetowych służących do sprzedaży używanego sprzętu sportowego. Zakres projektu poszerzony został również o badanie opinii konsumenckiej przeprowadzonej na kilkuset respondentach metodą CAWI. W ramach zwieńczenia raportu zaprezentowane zostały rekomendacje mające na celu zmaksymalizowanie potencjału innowacyjnych usług firmy Decathlon na odniesienie sukcesu w polskich warunkach.

Ergebnisse

Raport, przygotowany profesjonalnie pod względem merytorycznym oraz graficznym, dostarczył wiele wartościowych informacji, które stanowiły znaczną pomoc przy podejmowaniu decyzji o dalszej strategii rozwoju oferowanych usług. W celu jak najefektywniejszej współpracy, w ciągu czasu realizacji projektu, utrzymywana była szybka komunikacja oraz elastyczność wobec stawianych wymagań i propozycji. Wyniki raportu przedstawione zostały podczas profesjonalnej prezentacji pracy obejmującej rekomendacje mające na celu zmaksymalizowanie potencjału innowacyjnych usług firmy Decathlon na odniesienie sukcesu w polskich warunkach.

Siehe andere Fallstudien

Badanie ilościowe dla firmy Trefl S.A.

Mehr sehen

Werbebericht für Forc.ee

Mehr sehen

Project support dla BauApp Polska

Mehr sehen