• Pon-Pt : 9:00 - 18:00

Grywalizacja – sprawdź pozostałe korzyści!


Grywalizacja – sprawdź pozostałe korzyści!

Grywalizacja okazuje się mieć zastosowania daleko wykraczające poza samą motywację zespołu. Jako zaawansowane technologicznie narzędzie może stać się w niedalekiej przyszłości nieodzowna dla menadżerów i pracowników firm dbających o efektywność i dobre relacje w grupie. Pora przekonać się o dodatkowych korzyściach, które zapewnia.

 

Drużyna to więcej niż zespół

Grywalizacja pozwala szybko stworzyć relacje między członkami grupy i skutecznie je utrwalić budując dobrze zgrany zespół – klucz do osiągania zadowalających rezultatów. W atmosferze przypominającej wspólne granie na konsoli pracownicy są w stanie z większą otwartością i kreatywnością wymieniać się pomysłami na rozwiązania nawet najbardziej skomplikowanych problemów. Co więcej, mogą robić to w formie zabawy i przyjacielskich stosunków, a techniczna strona aplikacji zapewnia im wzajemne śledzenie postępów, dostarcza informacje zwrotne do pozostałych członków zespołu i umożliwia łatwiejszą komunikację w mniej oficjalnym tonie. Czy nie tego właśnie szczególnie potrzeba w nowo stworzonych grupach projektowych?

 


Grywalizacja, czyli granie w zarządzanie?

Menadżerowie zespołów nareszcie dostają narzędzie, które pozwoli im swobodnie komunikować się, wyznaczać cele i zadania, a także, co bardzo ważne, śledzić postępy pracy określone w mierzalny sposób. Aplikacje grywalizacyjne mogą posiadać zaawansowane moduły przesyłania informacji, które pozwalają na:

  • obiektywne podejście do oceny efektów pracy zespołu,
  • porównanie działań poszczególnych jego członków,
  • statystyczną analizę umożliwioną dzięki danym przesyłanym przez program.

Grywalizacja ma potencjał do stania się podstawowym narzędziem w zarządzaniu pracą grupową, które jest niezbędne w nowoczesnych przedsiębiorstwach!

 

Trening czyni mistrza!

Badania pokazują, że wchodzący na rynek pracy urodzeni w latach 90. uważają, że doświadczenie i rozwój to najważniejsze korzyści, jakie mogą osiągnąć na swoim stanowisku. Firmy i organizacje rozumiejące potrzeby młodej generacji pracowników mogą się wykazać w kwestii wprowadzania metod rozwoju ich umiejętności poprzez efektywne kosztowo narzędzia, które oferuje grywalizacja. Platformy, z których korzystają użytkownicy, są często zintegrowane z systemem szkoleń, bazami wiedzy, i odpowiednio nagradzają ich za poczynione postępy. Aspektem, którego wartości jednak nie da się przecenić, jest śledzenie własnych postępów. Osoby pracujące z pomocą dobrze skonstruowanej aplikacji, obserwują jak poprawiają się u nich umiejętności i efektywność czasowa oraz uświadamiają sobie, na jakich aspektach swoich obowiązków szczególnie się skupić. W ten sposób dostajemy narzędzie idealne dla perfekcjonistów, pasjonatów swojej pracy i tych, którzy być może dopiero wkroczą na ścieżkę zawodowego doskonalenia.

 

Gram, choć nie muszę

Grywalizacja nie powinna być stosowana jako przymus dla pracowników. Zachowanie charakteru zabawy i formy rozrywki wymaga żeby aplikacje same zachęcały potencjalnych użytkowników do korzystania z nich i dawały pełną dobrowolność. Autonomia w korzystaniu z platformy daje poczucie własnego wyboru i kreuje głębokie zaangażowanie w obowiązki i poczucie radości z ich spełniania zapewniając przy tym wysoki poziom satysfakcji. Jednym z założeń, jakie stawia sobie rywalizacja, jest w końcu zmiana podejścia pracownika do swoich obowiązków, umożliwiająca traktowanie zadań jak kolejnych etapów ulubionej gry komputerowej. Takie rozwiązania przemawiają przede wszystkim do młodych ludzi ceniących sobie niezależność, którzy stanowią trzon zespołów w nowoczesnych branżach i firmach, czyli głównej grupie odbiorców aplikacji grywalizacyjnych.

 

Pozwól sobie pomóc poprzez wykorzystanie grywalizacji!

Pracownicy często mają jednocześnie wiele zadań do wykonania, co może wiązać się z kolidującymi oczekiwaniami ich przełożonych i kontrahentów. Dobrym przykładem jest praca przedstawicieli handlowych, którzy z jednej strony muszą działać możliwie szybko, a z drugiej powinni osiągać jak najwyższy stopień zadowolenia klientów. Dzięki grywalizacji jest możliwe, aby śledzić wiele wskaźników i danych dotyczących wykonywanej pracy i móc zoptymalizować swoje działania. Użytkownicy mogą na przykład odnotować, że dobrze radzą sobie z utrzymywaniem wysokiego poziomu satysfakcji odbiorców, ale nie spełniają swoich obowiązków wystarczająco szybko. Krótka analiza statystyczna ich postępów zapewniana przez platformę może dać im pogląd na to, jak pracują i co należy zmienić, żeby osiągać maksymalne rezultaty.

 

Przyszłość zaczyna się dziś!

Dostępne aplikacje grywalizacyjne coraz bardziej rozwijają wachlarz możliwych zastosowań oraz funkcji zapewnianych użytkownikom. Biorąc pod uwagę, jak szybko ewoluuje ta dziedzina, należy spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości poza motywacją, optymalizacją działań, walorami edukacyjnymi i formą rozrywki pojawią się kolejne przesłanki do wprowadzania tego genialnego w swojej prostocie rozwiązania. Warto przyzwyczajać swój zespół do stosowania go już dziś i w pełni korzystać z wszystkiego, co oferuje. Do zobaczenia w grze!

Mateusz Gemra

Komentarze (1)

Diana

2017-05-22 18:26:58

Bardzo ciekawy artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *