W działaniu każdego przedsiębiorstwa kluczowym elementem są kontakty z partnerami biznesowymi. To, czy współpraca układa się bez problemów, zależy głównie od dopasowania wzajemnych preferencji. Z naszą pomocą Twoje relacje z kontrahentami będą przebiegać bez zarzutu.

W ramach oferowanej usługi przeanalizujemy wymagania Twoje i potencjalnych partnerów, wynegocjujemy dla Ciebie najkorzystniejsze warunki oraz opracujemy model współpracy, który pozwoli Twojej firmie rozwinąć się na rynku i dzięki temu uzyskać realny wzrost sprzedaży.

Nasze długoletnie doświadczenie w poszukiwaniu partnerów biznesowych dla przedsiębiorstw z różnych branż gwarantuje wymierne efekty w postaci pozyskania rzetelnych kontrahentów handlowych.

Team Engineering AG
Delta Optical
Charlie Food&Friends
Akat-Folia

Narzędzia

  • Badanie Desk Research
  • Wywiady CATI, CAWI, PAPI, IDI
  • Badanie Mystery Shopper

Co zyskujesz?

  • Zwiększenie przychodów ze sprzedaży poprzez pozyskiwanie klientów i rozszerzanie rynków zbytu
  • Obniżenie kosztów działalności poprzez znalezienie dostawców i dystrybutorów gwarantujących korzystną ofertę współpracy
  • Nowe kanały dystrybucji

Napisz do nas

Klikając Wyślij wiadomość akceptujesz Regulamin.

Przykładowe zrealizowane projekty

Znalezienie partnerów handlowych w Wielkiej Brytanii i Irlandii dla polskiego producenta stolarki otworowej

Polski producent stolarki otworowej poszukiwał partnerów handlowych na terenie Wielkiej Brytanii. Firma nie była duża, więc miała konkretne wymagania co do potencjalnych partnerów. W celu osiągnięcia tego rezultatu stworzyliśmy najpierw bazę firm, a następnie kontaktowaliśmy się z wybranymi firmami. Na sam koniec klient otrzymał raport zawierający krótki opis wybranych firm.

Znalezienie polskich odbiorców produktów oferowanych przez producenta i dostawcę maszyn i narzędzi dla instalatorów

Dwa przedsiębiorstwa produkujące przenośniki taśmowe oraz moduły dystrybucyjne te chciały znaleźć w Polsce partnera, który mógłby sprzedawać ich komponenty w formie gotowych systemów. Efektem projektu było Zarekomendowanie naszemu Klientowi 18 przedsiębiorstw spełniających kryteria i wyrażających zainteresowanie. Następnie z 10 wskazanymi przez Klienta firmami umówiliśmy spotkania, w których udział dwaj konsultanci Klienta oraz jeden konsultant ConQuest Consulting.

Znalezienie brytyjskich odbiorców (firm i sklepów odzieżowych) dla polskiego projektanta kolekcji ubrań męskich i damskich

Firma organizująca szycie ubrań w Polsce oraz ich dostawę do sklepów w Polsce i za granicą  poszukiwała partnerów handlowych na terenie Wielkie Brytanii. Celem było umówienie spotkań z 4 firmami, które potencjalnie byłyby zainteresowane współpracą. Nasz klient chciał pełnić rolę wielopłaszczyznowego pośrednika, zapewniając organizacje szycia ubrań, a także odpowiadając za dostawę gotowych kolekcji do sklepów. Miały to być firmy, które projektują kolekcję ubrań dla kobiet i mężczyzn i chciałyby rozpocząć szycie ubrań w polskich fabrykach. Efektem projektu było umówienie 5 spotkań oraz sporządzenie raportu, zawierającego krótkie profile wybranych firm.

Znalezienie w Wielkiej Brytanii odbiorców (hotele, pralnie) dla polskiej firmy oferującej komplety pościeli, obrusy i ręczniki

Nasz klient chciał pełnić rolę dostawcy gotowych produktów tekstylnych do pośredników bądź bezpośrednich odbiorców na rynku brytyjskim. W celu osiągnięcia tego rezultatu stworzyliśmy najpierw bazę firm, a następnie kontaktowaliśmy się z wyszukanymi firmami. Na sam koniec klient otrzymał raport zawierający krótki opis wybranych firm. Efektem projektu było umówienie 4 spotkań oraz sporządzenie raportu, zawierającego krótkie profile wybranych firm.

Znalezienie partnera strategicznego (dystrybutora) w Polsce dla szwajcarskiej firmy z branży urządzeń precyzyjnych

Szwajcarski producent urządzeń pomiarowych planował ekspansję na Europę Środkowo-Wschodnią. Uznał on rynek polski za największy i z największymi perspektywami. Naszym zadaniem było zlokalizowanie dwóch dystrybutorów: jednego z ogólnej branży przemysłowej oraz drugiego zajmującego się dystrybucją do pomiarów w środowisku wodnym. Efektem projektu było doprowadzenie do spotkań pomiędzy przedstawicielami naszego klienta, a polskimi firmami działającymi w branży urządzeń pomiarowych.

Poszukiwanie i dobór partnerów handlowych dla zakładu obróbki szkła

ConQuest Consulting przeprowadził w 2011 roku poszukiwanie partnerów biznesowych na rynku austriackim dla firmy produkującej lustra i elementy szklane. Projekt zakładał przygotowanie bazy kontaktów i dobór najbardziej perspektywicznych partnerów handlowych, przeprowadzenie wywiadów telefonicznych oraz organizację spotkań w Austrii. Zespół ConQuest Consulting przygotował również ofertę produktową przetłumaczoną na język niemiecki.

Poszukiwanie partnerów biznesowych dla producenta artykułów z silikonu

W latach 2011-2012 zespół ConQuest Consulting przeprowadził projekt poszukiwania partnerów biznesowych na rynku niemieckim dla firmy specjalizującej się przetwórstwie silikonu. Projekt zakładał przygotowanie bazy kontaktów oraz przeprowadzenie wywiadów z przedstawicielami najbardziej perspektywicznych potencjalnych partnerów handlowych. Oprócz tego, konsultanci przygotowali ofertę przedsiębiorstwa na rynek niemiecki. Efektem projektu było nawiązanie współpracy między Klientem a dużym niemieckim producentem sprzętu AGD.

Zapoznaj się z wybranymi referencjami

Sharp Electronics (Europe) GmbH Spółka z o.o. Oddział w Polsce

W okresie od lipca do października 2014 roku firma ConQuest Consulting przeprowadziła na zlecenie Sharp Electronics badanie polskiego rynku usług w chmurze. (…) Projekt został przeprowadzony rzetelnie z uwzględnieniem naszych potrzeb oraz wymagań. Raport został przygotowany w sposób dokładny, a dostarczone dane i wnioski w pełni spełniały nasze oczekiwania, pomagając nam we wprowadzeniu nowej usługi…

SGS Polska Sp. z o.o.

W okresie od października 2014 do stycznia 2015 roku, na zlecenie firmy SGS Polska Sp. z o.o., zespół ConQuest Consulting zrealizował analizę polskiego rynku kontroli, weryfikacji, testowania i certyfikacji w dziewięciu jego branżach (rolno-spożywczej, motoryzacyjnej, badań konsumenckich, ochrony środowiska, sektora publicznego, przemysłowej, wydobywczej, petrochemicznej oraz certyfikacyjnej). Celem zlecenia była identyfikacja kluczowej konkurencji występującej na rynku…

Ecorys Polska Sp. z o.o.

ConQuest Consulting zrealizowało 80 wywiadów metodą CATI w okresie kwiecień-maj 2009 r. Zlecenie zostało zrealizowane zgodnie z umową. Współpraca przebiegała sprawnie, a usługa została wykonana w terminie.

Marta Mackiewicz, Ecorys Polska Sp. z o.o.

Sygnity S.A.

Zespół ConQuest Consulting, na zlecenie spółki Sygnity, przeprowadził badanie zapotrzebowania na nowy system informatyczny (…) będące częścią realizowanego projektu w ramach działania 1.4-4.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. (…)

Współpraca z firmą ConQuest Consulting przebiegała sprawnie i prawidłowo. Zespół wykazał się profesjonalizmem, dużym doświadczeniem, zaangażowaniem i rzetelnością przy wykonywaniu powierzonych zadań.

Monika Kawęcka, Dyrektor Biura Zakupów i Rozliczeń Sygnity S.A.

Gerda

Współpraca z firmą ConQuest Consulting przebiegała bardzo dobrze. Zespół wykazał się profesjonalizmem, rzetelnością, entuzjazmem oraz wysoką elastycznością przy wykonywaniu powierzonych zadań co utwierdziło nas w przekonaniu, że dla ConQuest Consulting nie istnieją zadania nie do wykonania.

Cezary Rychlik, Dyrektor ds. eksportu, Gerda

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta

Pragnę podziękować za współpracę z firmą ConQuest Consulting przy analizie rynku stypendiów dla doktorantów i pracowników naukowych po doktoracie. (…) Współpraca przebiegła wzorowo a konsultanci z firmy ConQuest Consulting wykonali zadanie profesjonalnie i terminowo. Rzetelnie, kompetentnie i szybko opracowana analiza w pełni spełniła nasze oczekiwania…

Andrzej Dakowski, Dyrektor Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta