Fallstudie

Analyse des Bausektors für Lafarge

W okresie czterech miesięcy wykonywaliśmy projekt dla firmy Lafarge. Firma prowadzi od 1995 roku działalność w Polsce i zatrudnia około 1500 pracowników. Usługa była związana z analizą otoczenia rynkowego, w jednym z kluczowych sektorów rynku budowlanego w Polsce. Pomimo olbrzymiego doświadczenia na tym rynku firma zgłosiła się do nas, ponieważ chciała uzyskać dodatkowe informacje od doświadczonego doradcy.

Kostenlose Beratung Kontakt
Die 5 Kräfte von Porter und die McKinsey-Matrix

Aktivitäten

Przygotowanie usługi wymagało przeprowadzenie pogłębionego desk researchu, na podstawie którego udało nam się otrzymać wysokiej jakości dane wtórne.
W kolejnym kroku badaliśmy różnice w danych liczbowych, które występowały w analizach przeprowadzonych przez inne firmy konsultingowe. By wygenerować dużą wartość dodaną dla klienta, przeprowadziliśmy swoje analizy sektora.

Ergebnisse

W ramach projektu dostarczyliśmy firmie Lafarge opracowane informacje dotyczące analizowanego sektora, ze szczególnym uwzględnieniem poprawności danych liczbowych. Następnie na podstawie uzyskanych informacji stworzyliśmy prognozy rozwoju sektora w przyszłych latach.
Do sukcesu projektu przyczyniły się cykliczne, cotygodniowe spotkania. Podczas nich dopasowaliśmy nasze analizy do potrzeb firmy Lafarge oraz elastycznie planowaliśmy działania na przyszły tydzień.
Wenn Sie sich in einer ähnlichen Situation befinden und eine professionelle Dienstleistung zur Markt- oder Wettbewerbsanalyse benötigen - die Kontaktieren Sie uns, bez względu na to, czy wchodzisz na nowy rynek, czy uważasz się za jego lidera. Wspólnie ustalimy jak możemy pomóc Ci w pozyskaniu potrzebnych Twojemu biznesowi informacji!

Siehe andere Fallstudien

Quantitative und qualitative Studie für AGH

Mehr sehen

Marktanalyse für den Fachbereich Physik der Technischen Universität Warschau

Mehr sehen

Akquisition von Geschäftspartnern für Bielenda

Mehr sehen

Dateipfad: /home/conquest/ftp/demo/wp-content/themes/conquest/single-case-study.php