Case study

Analiza potencjału rynku elektrolizerów w Polsce

Sprawdź jak pomogliśmy naszemu Klientowi zbadać potencjał rynkowy!

Bezpłatna konsultacja Kontakt
umk

Usługa doradcza dla Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Zespół ConQuest Consulting zrealizował projekt doradczy dla Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, największej uczelni Polski Północnej pod względem potencjału naukowego, liczby oferowanych kierunków, form kształcenia oraz liczby studentów i absolwentów.

Zrealizowaliśmy dla Uniwersytetu usługę doradczą polegającą na analizie potencjału rynku elektrolizerów wody w Polsce. Jest to część większego projektu, który jest prowadzony przez badaczy z UMK. Projekt i jego cele są ważnym wkładem w rozwiązanie ogólnoświatowego problemu środowiskowego. Wydajna elektroliza wody jest powszechnie postrzegana jako sposób na akumulację nadmiaru energii, która może być produkowana przez niektóre źródła odnawialne, takie jak fotowoltaika. Nadmiar ten mógłby zasilić proces elektrolizy, w wyniku którego powstaje wodór.

Jakie działania wchodziły w zakres projektu?

Na początku przeprowadziliśmy kompleksowe badanie Desk Research oraz Patent Research pod kątem planowanych inwestycji rozwojowych w podobne rozwiązania istniejące na poziomie naukowym. Następnie oszacowaliśmy wielkość i strukturę rynku wraz z jego prognozami.

W ramach projektu dokonaliśmy analizy najważniejszych trendów, które występują w tej branży, a także przebadaliśmy ceny komercyjnych elektrolizerów oraz elektrod.

Wszystkie wyżej opisane działania pozwoliły nam na opracowanie raportu, który określił potencjał rozwiązania opracowanego przez badaczy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Rezultaty doradztwa dla UMK

Realizując tę usługę, uniwersytet otrzymał od nas specjalnie dostosowany, kompleksowy raport, który szczegółowo analizuje kluczowe czynniki wpływające na perspektywy rozwoju elektrolizerów wody w Polsce w najbliższych latach.

Nasza praca doprowadziła do sformułowania rekomendacji strategicznych opartych na pozyskanych danych rynkowych. Dzięki naszej pomocy UMK posiada cenne informacje na temat sytuacji na rynku oraz jasno nakreślony kierunek rozwoju w najbliższym czasie.

Dzięki przeprowadzonej przez nas analizie Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest w stanie podejmować trafne decyzje biznesowe i rozwijać swoją działalność!

Jeśli Twoja firma również potrzebuje wsparcia w analizie potencjału, zachęcamy do umówienia się na darmową konsultację, a chętnie przedstawimy, w jaki sposób możemy Ci pomóc!

 

 

Zapisz się na darmową konsultację!  Akceptuję regulamin*


  Wyślij

  Zobacz inne case studies

  Usługa Doradcza dla LAP Sp. z. o.o.

  Zobacz więcej

  Raport promocyjny dotyczący rynku Food Delivery

  Zobacz więcej

  Analiza polskiego rynku usług w chmurze dla firmy Sharp Poland

  Zobacz więcej