Case study

Analiza rynku dla Decathlon

Analiza europejskiego rynku testowania sprzętu sportowego oraz komisów sportowych w Europie ze szczególnym uwzględnieniem Polski dla Decathlon Sp. z o.o.

Darmowa konsultacja Kontakt
decathlon

Usługa doradcza dla Decathlon

W okresie dwóch miesięcy zespół ConQuest Consulting na zlecenie firmy Decathlon Sp. z o.o. przeprowadził analizę europejskiego rynku testowania sprzętu sportowego oraz komisów sportowych w Europie ze szczególnym uwzględnieniem Polski.

Jakie działania wchodziły w zakres projektu?

Raport obejmował analizę kilkudziesięciu podmiotów konkurencyjnych działających w Polsce oraz kilkunastu konkurentów prowadzących swoją działalność na terenie największych państw Europy.

Przeprowadzone zostały również badania Mystery Client oraz wywiady eksperckie, które pozwoliły na określenie trendów i praktyk rynkowych w analizowanych branżach.

Uzupełnienie analizy rynku komisów sportowych stanowiło wskazanie i przebadanie najpopularniejszych, europejskich aplikacji i stron internetowych służących do sprzedaży używanego sprzętu sportowego.

Zakres projektu poszerzony został również o badanie opinii konsumenckiej przeprowadzonej na kilkuset respondentach metodą CAWI. W ramach zwieńczenia raportu zaprezentowane zostały rekomendacje mające na celu zmaksymalizowanie potencjału innowacyjnych usług firmy Decathlon na odniesienie sukcesu w polskich warunkach.

Rezultaty doradztwa dla Decathlon

Kompleksowy raport, przygotowany profesjonalnie pod względem merytorycznym oraz graficznym, dostarczył wiele wartościowych informacji, które stanowiły znaczną pomoc przy podejmowaniu decyzji o dalszej strategii rozwoju oferowanych przez Decathlon usług.

W celu jak najefektywniejszej współpracy, w ciągu czasu realizacji projektu, utrzymywana była szybka komunikacja oraz elastyczność wobec stawianych wymagań i propozycji. Wyniki raportu przedstawione zostały podczas profesjonalnej prezentacji pracy obejmującej rekomendacje mające na celu zmaksymalizowanie potencjału innowacyjnych usług firmy Decathlon na odniesienie sukcesu w polskich warunkach.

Jeśli także potrzebujesz pomocy w analizie i zrozumieniu rynku, skontaktuj się z nami lub wypełnij poniższy formularz! Wspólnie ustalimy jak możemy Ci pomóc.

Zapisz się na darmową konsultację  Akceptuję regulamin*


  Wyślij

  Zobacz inne case studies

  Komercjalizacja innowacji dla Instytutu Chemii Fizycznej PAN

  Zobacz więcej

  Przygotowanie modelu biznesowego dla firmy Aquilo

  Zobacz więcej

  Lead magnet dla Comarch Healthcare SA

  Zobacz więcej