Case study

Raport promocyjny dla firmy Forc.ee

Przygotowany przez nas materiał na zlecenie Forc.ee to tzw. “Lead magnet”, czyli darmowa treść dla potencjalnego klienta w zamian za jego informacje kontaktowe.

Darmowa konsultacja Kontakt

Usługa doradcza dla firmy Forc.ee

W okresie miesiąca zrealizowaliśmy dla warszawskiej platformy crowdfundingowej Forc.ee raport promocyjny, mający na celu zdobycie zainteresowanie potencjalnych inwestorów. Firma zgłosiła się do nas, ponieważ potrzebowała wsparcia zespołu ConQuest Consulting w przeprowadzeniu analiz oraz obróbce graficznej opracowanego materiału.

Jakie działania wchodziły w zakres projektu?

Projekt składał się z dwóch części prowadzonych symultanicznie. Pierwszy etap obejmował opracowanie wkładu merytorycznego, w tym:

  • Analiza desk research

W ramach której zidentyfikowaliśmy główne trendy rynkowe, zebraliśmy najważniejsze informacje o rynku oraz wytypowaliśmy spółki, które osiągnęły sukces, dzięki emisji crowdfundingowej.

  • Selekcja spółek do studium przypadku

Wybraliśmy 6 polskich oraz zagranicznych spółek, które dały inwestorom zwrot z inwestycji po emisji crowdfundingowej. Wśród nich znalazł się m.in. Revolut czy Incuvo.

  • Analiza rynku inwestycji venture capital oraz crowdfundingu w Polsce

W raporcie znajdziesz również informacje o wartości rynku venture capital oraz usług crowdfundingowych w Polsce oraz czynnikach wpływających na rozwój obu sektorów.

  • Analiza prawna

Zawarliśmy również najaktualniejsze informacje o nowym rozporządzeniu ECSP oraz o tym jak wpłyną one na działalność platform crowdfundingowych oraz inwestorów!

Drugim etapem powstawania raportu promocyjnego była obróbka graficzna wszystkich pozyskanych oraz opracowanych danych i informacji. W jej zakres zaliczyć można m.in. projekt graficzny materiału, rozplanowanie elementów czy stworzenie ilustracji oraz infografik. Wszelkie zmiany regularnie omawialiśmy z naszym klientem, który miał pełen wgląd w powstawanie raportu oraz mógł zgłaszać swoje wszelkie sugestie. Podczas obróbki graficznej wykorzystaliśmy najlepsze praktyki z zakresu UX oraz projektowania tego rodzaju materiałów.

Rezultaty doradztwa dla firmy forc.ee

Opracowany przez nas materiał pozwolił firmie Forc.ee na rozpoczęcie działań związanych z pozyskiwaniem kolejnych inwestorów, tym samym tworząc szansę na rozpoczęcie rozmów z perspektywicznymi startupami chcącymi przeprowadzić emisję crowdfundingową na platformie.

Cytując naszego klienta – Piotra Łuszczka, Wiceprezesa Zarządu Forc.ee: “Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z zespołem ConQuest Consulting, który dał się poznać jako godny zaufania partner biznesowy oraz wywiązał się ze wszystkich stawianych przez nas wymagań, wykazując się przy tym wysoką elastycznością oraz otwartością na nasze potrzeby. Przygotowane materiały zostały sporządzone z całkowitym profesjonalizmem oraz dbałością i starannością o szczegóły.”

Jeśli planujesz przygotowanie raportu promocyjnego oraz chcesz zdobyć zainteresowanie potencjalnych klientów lub partnerów biznesowych – skontaktuj się z nami. Wspólnie ustalimy jak możemy Ci pomóc.

Zobacz inne case studies

Strategia wejścia na rynek dla firmy Tergon

Zobacz więcej

Analiza rynku dla Decathlon

Zobacz więcej

Wsparcie analityczne dla Modivo S.A.

Zobacz więcej