Case study

Strategia wejścia na nowe rynki dla Inelo

Dowiedz się, jak pomogliśmy firmie Inelo zaplanować ekspansję na nowe rynki zagraniczne!

Darmowa konsultacja Kontakt
Case study Inelo

Usługa doradcza dla Inelo

Zespół ConQuest Consulting zrealizował w ostatnim czasie usługę doradczą dla firmy Inelo Polska Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo jest liderem w branży oprogramowania i elektroniki do analizy i rozliczania pracy kierowców.

Nasz klient zdecydował się rozszerzyć swoją działalność o nowe rynki, w tym Polskę, Niemcy i Rumunię, w celu zwiększenia różnorodności i efektywnego rozwoju swojej działalności. Nasze usługi doradcze pozwalają Inelo podejmować przemyślane decyzje biznesowe podczas ekspansji na rynki międzynarodowe!

Jakie działania wchodziły w zakres projektu?

Usługa obejmowała analizę makrootoczenia w celu uzyskania wglądu i lepszego zrozumienia rynków polskiego, niemieckiego i rumuńskiego dla nowego produktu firmy – Inteligentnego Systemu Zarządzania Transportem (ISZT). Zakres badania każdego z rynków obejmował zmapowanie rynku, w tym określenie jego wielkości, potencjału wzrostu, chłonności, trendów i czynników, przeprowadzenie analizy otoczenia konkurencyjnego – analiza ofert produktowych, kanałów dystrybucji, głównych klientów, a także działań marketingowych. Uzupełnieniem badania rynku było przeprowadzenie analizy klienta – określenie ich potrzeb, problemów i preferencji oraz analiza SWOT i 5 sił Portera.

Następnie nasz zespół, bazując na przeprowadzonych analizach, przygotował kompleksowe strategie wprowadzenia spółki Inelo na rynek polski, niemiecki oraz rumuński. Wśród rekomendacji strategicznych znalazły się między innymi plan marketingowy oraz strategia sprzedażowa.

Rezultaty doradztwa dla Inelo

Realizując tę usługę, firma otrzymała od nas szczegółowy raport dopasowany do jej potrzeb, który szczegółowo bada kluczowe czynniki wpływające na perspektywy rozwoju firmy na wybranych rynkach.

Grzegorz Wójcik i Mikołaj Chruszczewski, członkowie zarządu tak wypowiedzieli się o naszej współpracy:

“​​​​Zespół dostarczył nam cenne materiały na temat rynków oraz kompleksowe strategie, które pomogą nam rozpocząć ekspansję na rynki docelowe. Dodatkowo, pozwolą nam wdrożyć zalecane rozwiązania w naszej obecnej działalności. Nasza współpraca pozwala nam zdecydowanie polecić ConQuest Consulting jako kompetentnego i godnego zaufania partnera strategicznego dla firm, które planują ekspansję na rynki zagraniczne.”

Dzięki naszym działaniom firma posiada teraz klarowny plan rozwoju oraz pełną świadomość możliwości i zagrożeń związanych z ekspansją na nowe rynki.

Dzięki przeprowadzonej przez nas analizie Inelo jest w stanie podejmować trafne decyzje biznesowe i rozwijać swoją działalność!

Jeśli Twoja firma również potrzebuje wsparcia w procesie internacjonalizacji, zachęcamy do zapisu na darmową konsultację, a chętnie przedstawimy, w jaki sposób możemy Ci pomóc!

Zapisz się na darmową konsultację!  Akceptuję regulamin*


  Wyślij

  Zobacz inne case studies

  Badanie jakościowe dla Polskiego Banku Komórek Macierzystych

  Zobacz więcej

  Wsparcie analityczne dla Modivo S.A.

  Zobacz więcej

  Badanie rynku gastronomicznego dla Charlie Food & Friends

  Zobacz więcej