Raport

Jak przygotować się do wejścia na nowy rynek?

2024 rok

ConQuest Consulting

iPhone 14

Jakie kroki należy podjąć, przygotowując się do wejścia na nowy rynek?

Najpierw należy wstępnie wybrać rynek/rynki, na które ekspansja wydaje się najsensowniejsza na podstawie naszego know-how. Następnie w celu weryfikacji powinniśmy przeprowadzić dogłębną analizę wybranych rynków i konkurencji na nich działającej. Posiadając szczegółowe informację, możemy przejść do zbudowania strategii, która będzie oparta na pozyskanych wcześniej danych.

Frame 1

Jakie podejście do analizy rynku wybrać?

Badania wtórne, pierwotne, a może połączenie obydwu metod? To którą z metod wybrać zależy od kilku czynników. Jeśli planujemy wejść na rynek
z usługą lub produktem, który już istnieje, konieczne będzie zapoznanie się
z charakterystyką swojej grupy docelowej, prognozami wzrostu, trendami itp. Informacje takie często można pozyskać poprzez badania wtórne. Natomiast kiedy chcemy wprowadzić na rynek produkt zupełnie innowacyjny pozyskanie informacji w ten sposób, może być utrudnione. Wtedy należy przeprowadzić badania pierwotne.

Frame 5

Jak przeprowadzić analizę konkurencji, która pomoże podczas wchodzenia na nowy rynek?

Pozwala ona na poznanie najlepszych praktyk rynkowych oraz zbudowanie odpowiedniej strategii, która zapewni przewagę nad innymi graczami na rynku. Dodatkowo możemy przeanalizować błędy popełnione przez konkurencję i samemu ich uniknąć oraz zaprojektować unikalną wartość naszej firmy, co jest niezbędne, aby wejście na nowy rynek było skuteczne.

Frame 2
ZAWARTOŚĆ RAPORTU

Co znajdziesz w raporcie?

Frame 7

Od czego zacząć?

Szczegółowy opis poszczególnych kroków, które należy podjąć, w celu utworzenia odpowiedniej strategii wejścia nowy rynek.

Frame 9

Analiza rynku

Opis metod, które pozwolą dokonać analizy rynku i konkurencji, które przyniosą wartościowe wnioski.

Frame 10

Budowa strategii

Porady dotyczące stworzenia strategii na podstawie poprzednich kroków, która pozwoli przeprowadzić optymalną ekspansję na nowy rynek.

Frame 8

Case Studies

Przykłady skutecznej pomocy ConQuest Consulting w tworzeniu strategii wejścia na nowy rynek.

POBIERZ RAPORT

Pobierz

Zainteresował Cię raport? Możemy wysłać Ci go na twojego maila!

POBIERZ RAPORT
Poprzedni raport

Skuteczny Content Marketing w B2B

Zobacz raport RAPORTY