Case study

Analiza potencjału aplikacji do carsharingu peer-to-peer

Zobacz jak pomogliśmy firmie Novelty Sp. z o.o. podjąć strategiczną decyzję

Darmowa konsultacja Kontakt
carsharing

Jakie działania wchodziły w zakres projektu?

Wykonanie usługi wymagało od nas zrealizowania kilku konkretnych kroków.

Pierwszym z nich było przeprowadzenie analizy sektora oraz możliwości pozyskania finansowania zewnętrznego. Zespół projektowy przeprowadził również estymację wartości rynku carsharingu peer-to-peer w Polsce razem z prognozami do 2027 roku. Oszacowano udział rynkowy nowej aplikacji oraz potencjalne przychody w perspektywie 5 lat od wejścia na rynek.

Rezultaty doradztwa dla Novelty Sp. z o.o.

Podjęte w projekcie działania przyczyniły się do stworzenia dopasowanego do potrzeb Klienta raportu, podsumowującego opłacalność wejścia na nowy rynek, który był kluczowy dla przedsięwzięcia ze strategicznego punktu widzenia.

Rezultaty naszej pracy pozwoliły na określenie zapotrzebowania rynkowego na rozwiązanie naszego klienta i wyciągnięcie na tej podstawie wniosków potrzebnych do decyzji o dywersyfikacji działalności firmy. Dzięki naszemu wsparciu spółka mogła podjąć istotną decyzję strategiczną na podstawie wyników dogłębnej analizy. Pozwoliło to na uniknięcie poniesienia niepotrzebnych kosztów oraz nieoptymalnego alokowania zasobów.

Cytując dostarczony nam przez Prezesa firmy list referencyjny “Nasza współpraca, pozwala nam zarekomendować, jako specjalistów od analiz rynkowych Project Managera oraz zespół projektowy”.

Dzięki przeprowadzonemu przez nas badaniu firma Novelty Sp. z o.o. mogła podjąć trafniejsze decyzje biznesowe!

Jeśli chciałbyś ocenić potencjał swojego projektu bądź przeprowadzić inne badanie rynku – skontaktuj się z nami! Wypełnij poniższy formularz, a my chętnie opowiemy, jak możemy Ci pomóc podczas darmowej konsultacji!

Zapisz się na darmową konsultację!  Akceptuję regulamin*


  Wyślij

  Zobacz inne case studies

  Strategia marketingowa dla Aprosystem Sp. z o.o.

  Zobacz więcej

  Pitch deck dla firmy Rent.club

  Zobacz więcej

  Badanie ankietowe dla Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

  Zobacz więcej