Case study

Analiza rynku dla Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej

Analiza europejskiego rynku nanokompozytów polimerowych i grafenu

Bezpłatna konsultacja Kontakt
case study politechnika warszawska

Opis

Zespół ConQuest Consulting w okresie trzech miesięcy na zlecenie Wydziału Fizyki – najlepszej w Polsce i jednej z najlepszych w Europie Środkowo- Wschodniej uczelni technicznej, przeprowadził analizę europejskiego rynku nanokompozytów polimerowych i grafenu. Uczelnia zgłosiła się do nas, ponieważ potrzebowała wsparcia w poznaniu pełnego obrazu rynku wraz z trendami i czynnikami je kształtującymi, w celu opracowania technologii produkcji wyżej wymienionych kompozytów.

Działania

Przygotowanie raportu wymagało przeprowadzenia przez nas dokładnego desk researchu, czyli metody badawczej polegającej na kompilacji, analizowaniu oraz przetwarzaniu danych i informacji pochodzących z istniejących źródeł, którego efektem było pozyskanie odpowiednych danych wtórnych z komercyjnych baz. Raport obejmował analizę rynku grafenu i nanokompozytów polimerowych w całej Europie z uwzględnieniem wielkości, wartości i segmentacji rynku oraz analizy kilkunastu podmiotów konkurencyjnych prowadzących swoją działalność na terenie największych państw kontynentu. Przeprowadzone zostały również cztery wywiady eksperckie, które pozwoliły na określenie aktualnych trendów i praktyk rynkowych w analizowanych branżach.

Rezultaty

Raport, który dostarczyliśmy, cytując list referencyjny otrzymany od Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej „został przeprowadzony rzetelnie z uwzględnieniem potrzeb oraz zachowaniem profesjonalizmu i pełnej staranności zarówno pod kątem ukończonego raportu, jak i wzajemnej komunikacji. Dostarczony materiał został przygotowany profesjonalnie i zawierał kompleksową realizację wszystkich punktów oferty projektowej.”

Uzyskane rezultaty pomogły Politechnice Warszawskiej w zrozumieniu europejskiego rynku nanokompozytów polimerowych i grafenu. Uczelnia dzięki naszemu wsparciu z sukcesami opracowuje technologię produkcji kompozytów do zastosowań w przemyśle lotniczym i kosmicznym.

Jeżeli znajdujesz się w podobnej sytuacji do opisanej powyżej lub planujesz przeprowadzić analizę rynku wraz z trendami i czynnikami oraz analizą konkurencji – skontaktuj się z nami. Wspólnie ustalimy jak możemy pomóc Ci w pozyskaniu potrzebnych Twojemu biznesowi informacji!

 

 

 

Zapisz się na darmową konsultację!  Akceptuję regulamin*


  Wyślij

  Zobacz inne case studies

  Usługa analizy finansowej dla Trust Investment S.A.

  Zobacz więcej

  Analiza polskiego rynku usług w chmurze dla firmy Sharp Poland

  Zobacz więcej

  Wsparcie w ekspansji zagranicznej firmy BookBeat AB

  Zobacz więcej