Case study

Analiza rynku dla Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej

Analiza europejskiego rynku nanokompozytów polimerowych i grafenu

Darmowa konsultacja Kontakt
case study politechnika warszawska

Opis

Zespół ConQuest Consulting w okresie trzech miesięcy na zlecenie Wydziału Fizyki – najlepszej w Polsce i jednej z najlepszych w Europie Środkowo- Wschodniej uczelni technicznej, przeprowadził analizę europejskiego rynku nanokompozytów polimerowych i grafenu. Uczelnia zgłosiła się do nas, ponieważ potrzebowała wsparcia w poznaniu pełnego obrazu rynku wraz z trendami i czynnikami je kształtującymi, w celu opracowania technologii produkcji wyżej wymienionych kompozytów.

 

 

Działania

Przygotowanie raportu wymagało przeprowadzenia przez nas dokładnego desk researchu, czyli metody badawczej polegającej na kompilacji, analizowaniu oraz przetwarzaniu danych i informacji pochodzących z istniejących źródeł, którego efektem było pozyskanie odpowiednych danych wtórnych z komercyjnych baz. Raport obejmował analizę rynku grafenu i nanokompozytów polimerowych w całej Europie z uwzględnieniem wielkości, wartości i segmentacji rynku oraz analizy kilkunastu podmiotów konkurencyjnych prowadzących swoją działalność na terenie największych państw kontynentu. Przeprowadzone zostały również cztery wywiady eksperckie, które pozwoliły na określenie aktualnych trendów i praktyk rynkowych w analizowanych branżach.

 

 

 

 

Rezultaty

Raport, który dostarczyliśmy, cytując list referencyjny otrzymany od Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej „został przeprowadzony rzetelnie z uwzględnieniem potrzeb oraz zachowaniem profesjonalizmu i pełnej staranności zarówno pod kątem ukończonego raportu, jak i wzajemnej komunikacji. Dostarczony materiał został przygotowany profesjonalnie i zawierał kompleksową realizację wszystkich punktów oferty projektowej.”

Uzyskane rezultaty pomogły Politechnice Warszawskiej w zrozumieniu europejskiego rynku nanokompozytów polimerowych i grafenu. Uczelnia dzięki naszemu wsparciu z sukcesami opracowuje technologię produkcji kompozytów do zastosowań w przemyśle lotniczym i kosmicznym.

Jeżeli znajdujesz się w podobnej sytuacji do opisanej powyżej lub planujesz przeprowadzić analizę rynku wraz z trendami i czynnikami oraz analizą konkurencji – skontaktuj się z nami. Wspólnie ustalimy jak możemy pomóc Ci w pozyskaniu potrzebnych Twojemu biznesowi informacji!

 

 

 

Zobacz inne case studies

Pozyskiwanie partnerów biznesowych dla firmy Bielenda

Zobacz więcej

Ekspansja zagraniczna dla firmy dostarczającej systemy CRM

Zobacz więcej

Analiza konkurencji Gpi Tanks

Zobacz więcej

File Path: /home/conquest/ftp/demo/wp-content/themes/conquest/single-case-study.php