Case study

Analiza sektora budowlanego dla firmy Lafarge

Analiza sektora budowlanego dla firmy Lafarge

Darmowa konsultacja Kontakt
lafarge

Usługa doradcza dla Lafarge

W okresie czterech miesięcy wykonywaliśmy projekt dla firmy Lafarge. Firma prowadzi od 1995 roku działalność w Polsce i zatrudnia około 1500 pracowników. Usługa była związana z analizą otoczenia rynkowego, w jednym z kluczowych sektorów rynku budowlanego w Polsce. Pomimo olbrzymiego doświadczenia na tym rynku firma zgłosiła się do nas, ponieważ chciała uzyskać dodatkowe informacje od doświadczonego doradcy.

Jakie działania wchodziły w zakres projektu?

Przygotowanie usługi wymagało przeprowadzenie pogłębionego desk researchu, na podstawie którego udało nam się otrzymać wysokiej jakości dane wtórne.

W kolejnym kroku badaliśmy różnice w danych liczbowych, które występowały w analizach przeprowadzonych przez inne firmy konsultingowe. By wygenerować dużą wartość dodaną dla klienta, przeprowadziliśmy swoje analizy sektora.

Rezultaty doradztwa dla Lafarge

W ramach projektu dostarczyliśmy firmie Lafarge opracowane informacje dotyczące analizowanego sektora, ze szczególnym uwzględnieniem poprawności danych liczbowych. Następnie na podstawie uzyskanych informacji stworzyliśmy prognozy rozwoju sektora w przyszłych latach.

Do sukcesu projektu przyczyniły się cykliczne, cotygodniowe spotkania. Podczas nich dopasowaliśmy nasze analizy do potrzeb firmy Lafarge oraz elastycznie planowaliśmy działania na przyszły tydzień.

sJeśli jesteś w podobnej sytuacji i potrzebujesz profesjonalnej usługi dotyczącej analizy rynku lub analizy konkurencji — skontaktuj się z nami, bez względu na to, czy wchodzisz na nowy rynek, czy uważasz się za jego lidera. Wspólnie ustalimy jak możemy pomóc Ci w pozyskaniu potrzebnych Twojemu biznesowi informacji!

Zobacz inne case studies

Badanie świadomości marki dla firmy Donaldson Polska

Zobacz więcej

Ekspansja zagraniczna dla firmy dostarczającej systemy CRM

Zobacz więcej

Analiza danych dla firmy odzieżowej

Zobacz więcej