Case study

Badanie świadomości marki dla firmy Donaldson Polska

Międzynarodowa firma, będąca światowym liderem
w dostarczaniu rozwiązań do filtracji powietrza silnikowego i przemysłowego, zgłosiła się do nas, aby zbadać świadomość marki przedsiębiorstwa wśród mieszkańców dwóch miejscowości. Dostarczone przez nas wyniki badania, pozwoliły firmie na dostosowanie przyszłych działań marketingowych oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku marki.

Darmowa konsultacja Kontakt
Badanie świadomości marki dla firmy Donaldson

Opis

W czerwcu 2022 roku zespół ConQuest Consulting na zlecenie firmy Donaldson Poland Sp. z o.o. zrealizował badanie ilościowe metodą PAPI, polegającą na zbieraniu danych przez ankietera z wykorzystaniem fizycznego kwestionariusza. Celem projektu było zbadanie świadomości marki przedsiębiorstwa wśród mieszkańców Brzegu Opolskiego oraz Skarbimierza, w pobliżu których znajduje się fabryka Zleceniodawcy.

Działania

Zlecony projekt obejmował stworzenie ankiety zbudowanej z kilkunastu pytań, która przeprowadzona została stacjonarnie na mieszkańcach Brzegu Opolskiego oraz Skarbimierza. Badanie zrealizowaliśmy metodą PAPI,<br/>w efekcie którego zebraliśmy 120% zakładanego początkowo celu projektowego. Uporządkowaliśmy następnie zgromadzone dane oraz zaprezentowaliśmy w formie .xls (Excel).

Rezultaty

Przeprowadzone przez nas badanie umożliwiło firmie Donaldson Polska poznanie opinii publicznej na temat brandu Zleceniodawcy oraz zbadania rozpoznawalności marki – jednego z najcenniejszych aktywów każdego przedsiębiorstwa – wśród mieszkańców Brzegu Opolskiego i Skarbimierza. Zebrane wyniki pozwolą Zleceniodawcy następnie na dostosowanie przyszłych działań marketingowych, tak aby mógł on skutecznie budować markę, kształtować jej pozytywny wizerunek oraz budować przewagi konkurencyjne na swoim rynku.

Jeśli znajdujesz się w podobnej sytuacji do opisanej powyżej i zbadać opinię publiczną dotyczącą Twojego brandu lub przeprowadzić inne badanie na określonej grupie respondentów, poznać ich opinię na dany temat lub zbadać preferencje konsumentów na rynku – skontaktuj się z nami. Wspólnie ustalimy, jak możemy pomóc Ci w pozyskaniu Twojemu biznesowi potrzebnych informacji!

Zobacz inne case studies

Badanie ilościowe i jakościowe dla AGH

Zobacz więcej

Outsourcing projektowy dla firmy Ringier Axel Springer

Zobacz więcej

Badanie świadomości marki dla firmy Donaldson Polska

Zobacz więcej