Case study

Badanie ankietowe dla Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Zrealizowaliśmy badanie ankietowe, które pozwoliło uczelni przejść do dalszych etapów prowadzonego projektu.

Bezpłatna konsultacja Kontakt

Usługa doradcza dla Szkoły Głównej Handlowej

W okresie trzech miesięcy wykonaliśmy badanie ankietowe dla Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, która uchodzi za jedną z najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce, a jej absolwenci osiągają liczne sukcesy zawodowe. Uczelnia zgłosiła się do nas, ponieważ potrzebowała wsparcia zespołu ConQuest Consulting, by przyspieszyć prace projektowe oraz uzyskać szerszy pogląd na aktualną sytuację na rynku. Gdyby nie nasze wsparcie projekt wewnętrzny SGH mógłby przekroczyć zakładany czas realizacji. Respondentami przeprowadzonego badania były osoby z kadr zarządczych przedsiębiorstw na grupie 300 podmiotów, którego celem było pozyskanie informacji do badania prawdopodobieństwa upadku firm.

 

Jakie działania wchodziły w zakres projektu?

Zlecenie obejmowało stworzenie kwestionariusza badania oraz opracowanie uzyskanych wyników. W badaniu ankietowym zastosowaliśmy metodę CATI, wykorzystującą oprogramowanie, które pomagało naszemu konsultantowi podczas przeprowadzania wywiadu drogą telefoniczną, oraz metodę IDI, polegającą na rozmowie w „cztery oczy” z respondentem.

Dodatkowo przygotowaliśmy dedykowane narzędzie w arkuszu Excel agregujące i wyliczające analizowane indeksy, które pozwoliło Zleceniodawcy na łatwą interpretację pozyskanych danych.

 

Rezultaty doradztwa dla Szkoły Głównej Handlowej

Nasze badanie ankietowe umożliwiło Szkole Głównej Handlowej w Warszawie poznanie sytuacji na rynku oraz pozyskania informacji do przeprowadzenia kalkulacji prawdopodobieństwa upadku firm. Dzięki otrzymanym wnioskom, uczelnia mogła przyspieszyć proces prowadzonych prac oraz przejść do dalszych etapów projektu.

Jeśli Twoja firma również potrzebuje wsparcia w kompleksowych analizach rynku wypełnij poniższy formularz, a przedstawimy, w jaki sposób możemy pomóc w rozwoju Twojej firmy.

 

Zapisz się na darmową konsultację  Akceptuję regulamin*


  Wyślij

  Zobacz inne case studies

  Analiza rynku wydawniczego dla firmy Nowa Era

  Zobacz więcej

  Strategia wejścia na rynek dla firmy Naturo

  Zobacz więcej

  Analiza rynku
  i konkurencji dla firmy Bakoma S.A.

  Zobacz więcej