Case study

Analiza rynku smarchwatch’y we Włoszech

Sprawdź jak pomogliśmy naszemu Klientowi przed wejściem na nowy rynek!

Darmowa konsultacja Kontakt
garett

Usługa doradcza dla Garett Electronics

Zespół ConQuest Consulting zrealizował projekt doradczy dla firmy Garett Sp. z o.o . Przedsiębiorstwo jest wiodącym w Polsce producentem smartwatch’y oraz marką stanowiącą najnowsze trendy w świecie elektroniki użytkowej.

Nasz klient postanowił rozszerzyć swoją działalność poprzez wejście ze swoimi produktami na rynek włoski. Dzięki naszym usługom doradczym Garett jest w stanie efektywnie podejmować przemyślane decyzje biznesowe w trakcie procesu internacjonalizacji!

Jakie działania wchodziły w zakres projektu?

Na początku wykonaliśmy kompleksową analizę rynku, która zawierała m.in. wolumen i dynamikę sprzedaży detalicznej zegarków, najważniejsze trendy występujące obecnie w tej branży, strukturę sprzedaży ze względu na producentów, a także na kanały dystrybucji.

Kolejnym krokiem było zmapowanie oraz wyselekcjonowanie potencjalnych kontrahentów, z którymi Garett mógłby zawrzeć w przyszłości współpracę. Następnie przeanalizowaliśmy dynamikę rozwoju największych producentów na rynku włoskim, aby poznać potencjalne zagrożenia lub szanse ze strony konkurencji.

Wszystkie wyżej opisane działania pozwoliły nam na opracowanie strategicznych wniosków dla naszego klienta, dzięki, którym może podejmować trafne decyzje biznesowe podczas wejścia na nowy rynek!

Rezultaty doradztwa dla Garett Electronics

Realizując ten projekt, firma otrzymała od nas specjalnie dostosowany, kompleksowy raport, który szczegółowo analizuje kluczowe czynniki wpływające na perspektywy rozwoju przedsiębiorstwa na wybranym rynku.

Wojciech Sieradzki, Dyrektor ds. Eksportu, tak wypowiedział się o naszej współpracy:

“Firma ConQuest Consulting wykazała się głębokim zrozumieniem naszego sektora i jego specyficznych potrzeb. Dostarczone materiały były nie tylko trafne i praktyczne, ale także innowacyjne. Komunikacja była zawsze klarowna i terminowa, co pozwoliło na precyzyjne dostosowanie raportu do naszych potrzeb.”

Nasza praca doprowadziła do sformułowania rekomendacji strategicznych opartych na pozyskanych danych rynkowych. Dzięki naszej pomocy firma ma teraz konkretny plan rozwoju i jest świadoma możliwości i zagrożeń związanych z wejściem na nowy rynek.

Jeśli Twoja firma również potrzebuje wsparcia w procesie internacjonalizacji, zachęcamy umówienia się na darmową konsultację, a chętnie przedstawimy, w jaki sposób możemy Ci pomóc!

Zobacz inne case studies

Badanie ilościowe i jakościowe dla AGH

Zobacz więcej

Biznesplan dla MEDtube Sp. z o.o.

Zobacz więcej

Badanie świadomości marki dla firmy Donaldson Polska

Zobacz więcej