Case study

Przygotowanie modelu biznesowego dla firmy Aquilo

Dowiedz się, jak pomogliśmy firmie specjalizującej się w produkcji czujników do pomiaru cieczy w internacjonalizacji przedsiębiorstwa!

Bezpłatna konsultacja Kontakt
Case Study Internacjonalizacja MŚP

Usługa doradcza dla firmy Aquilo

W okresie dwóch miesięcy wykonaliśmy projekt dla firmy Aquilo, który związany był z internacjonalizacją działalności przedsiębiorstwa. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji czujników do pomiaru cieczy. Usługa była związana z wnioskiem o dofinansowanie w ramach konkursu Internacjonalizacji MŚP. Firma zgłosiła się do nas, ponieważ chciała uzyskać szerszy pogląd na sytuację rynkową.

Jakie działania wchodziły w zakres projektu?

Przygotowanie usługi wymagało przeprowadzenia dokładnego desk researchu, na podstawie którego udało nam się otrzymać wysokiej jakości dane wtórne. W kolejnym kroku wykorzystaliśmy pozyskane informacje do stworzenia kompletnej analizy rynku, którą poszerzyliśmy o analizę konkurencji na rynku czujników do pomiaru cieczy. Najważniejszą częścią projektu było przygotowanie modelu biznesowego, który opracowaliśmy na podstawie pozyskanych w analizie źródeł wtórnych. Założenia wykorzystane w modelu brały pod uwagę także dane uzyskane w ramach analizy konkurencji.

Rezultaty doradztwa dla Aquilo

W ramach projektu stworzyliśmy kompletny i profesjonalny model biznesowy, który odpowiadał wymaganiom klienta i był zgodny z sytuacją rynkową. Podczas całego projektu prowadziliśmy regularne spotkania statusowe z firmą Aquilo. Pozwoliło to na uzyskanie możliwie najlepszych wyników, dzięki szybkiej komunikacji i elastyczności względem klienta.
Jeśli jesteś w podobnej sytuacji i potrzebujesz profesjonalnej usługi dotyczącej analizy rynku lub analizy konkurencji — skontaktuj się z nami. Wspólnie ustalimy jak możemy pomóc Ci w pozyskaniu potrzebnych Twojemu biznesowi informacji!

Zapisz się na darmową konsultację!  Akceptuję regulamin*


  Wyślij

  Zobacz inne case studies

  Analiza rynku smarchwatch’y we Włoszech

  Zobacz więcej

  Badanie ilościowe dla firmy Trefl S.A.

  Zobacz więcej

  Desk research dla Kearney

  Zobacz więcej