Estudio de caso

Análisis del sector de la construcción para Lafarge

W okresie czterech miesięcy wykonywaliśmy projekt dla firmy Lafarge. Firma prowadzi od 1995 roku działalność w Polsce i zatrudnia około 1500 pracowników. Usługa była związana z analizą otoczenia rynkowego, w jednym z kluczowych sektorów rynku budowlanego w Polsce. Pomimo olbrzymiego doświadczenia na tym rynku firma zgłosiła się do nas, ponieważ chciała uzyskać dodatkowe informacje od doświadczonego doradcy.

Consulta gratuita Póngase en contacto con
Las 5 fuerzas de Porter y la matriz de McKinsey

Actividades

Przygotowanie usługi wymagało przeprowadzenie pogłębionego desk researchu, na podstawie którego udało nam się otrzymać wysokiej jakości dane wtórne.
W kolejnym kroku badaliśmy różnice w danych liczbowych, które występowały w analizach przeprowadzonych przez inne firmy konsultingowe. By wygenerować dużą wartość dodaną dla klienta, przeprowadziliśmy swoje analizy sektora.

Resultados

W ramach projektu dostarczyliśmy firmie Lafarge opracowane informacje dotyczące analizowanego sektora, ze szczególnym uwzględnieniem poprawności danych liczbowych. Następnie na podstawie uzyskanych informacji stworzyliśmy prognozy rozwoju sektora w przyszłych latach.
Do sukcesu projektu przyczyniły się cykliczne, cotygodniowe spotkania. Podczas nich dopasowaliśmy nasze analizy do potrzeb firmy Lafarge oraz elastycznie planowaliśmy działania na przyszły tydzień.
Si se encuentra en una situación similar y necesita un servicio profesional en materia de análisis de mercado o análisis de la competencia - el Contacto, bez względu na to, czy wchodzisz na nowy rynek, czy uważasz się za jego lidera. Wspólnie ustalimy jak możemy pomóc Ci w pozyskaniu potrzebnych Twojemu biznesowi informacji!

Véase otros casos prácticos

Analiza potencjału aplikacji do carsharingu peer-to-peer

Más información

Adquisición de socios comerciales para Bielenda

Más información

Pitchdeck para Choicer

Más información