Estudio de caso

Estrategia de entrada en el mercado de Tergon

Dowiedz się, jak pomogliśmy firmie z branży geotechnicznej wejść na nowe rynki!

Consulta gratuita Póngase en contacto con

Usługa doradcza dla Tergon

Zespół ConQuest Consulting zrealizował projekt doradczy dla firmy Tergon Sp. z o.o. sp. k. Przedsiębiorstwo od początku swojej działalności zajmuje się realizacją prac geotechnicznych na terenie całej Polski oraz Europy.

Nasz klient postanowił rozszerzyć swoją obecność na nowe rynki – austriacki, niemiecki oraz czeski, aby zwiększyć dywersyfikację i efektywnie rozwijać swoją działalność. Dzięki naszym usługom doradczym Tergon jest w stanie efektywnie podejmować przemyślane decyzje biznesowe w trakcie procesu internacjonalizacji!

¿Qué actividades incluía el proyecto?

Na początku wykonaliśmy kompleksową análisis del mercado, która zawierała m.in. wartość i strukturę rynku budowlanego, łańcuch wartości i czynniki sukcesu, wartość i segmentację rynku geotechnicznego y najpopularniejsze trendy i praktyki. Dodatkowo wzbogaciliśmy to o analizę czynników oddziałujących na rynek, jak np. sytuacja polityczna i ekonomiczna, lokalizacje o największym popycie oraz zdefiniowanie nisz rynkowych. Wykorzystane zostały do tego narzędzia analizy strategicznej, takie jak SWOT oraz 5 sił Portera.

W ramach usługi doradczej dokonaliśmy także analizy głównych konkurentów na rynkach docelowych pod kątem ich profilu, oferty, kanałów sprzedaży, realizowanych projektów, planów inwestycyjnych y mocnych i słabych stron.

Wszystkie wyżej opisane działania pozwoliły nam na opracowanie strategii wejścia na rynek austriacki, niemiecki i czeski, które zostały oparte na metodyce OKR i zawierały w sobie strategię marketingową, eksportową y specjalizacji.

 

Rezultaty doradztwa dla Tergon

Realizując tę usługę, firma otrzymała od nas specjalnie dostosowany, kompleksowy raport, który szczegółowo analizuje kluczowe czynniki wpływające na perspektywy rozwoju przedsiębiorstwa na wybranych rynkach.

Urszula Klimowska, członkini zarządu tak wypowiedziała się o naszej współpracy:

“Zespół dostarczył nam wartościowe materiały na temat rynków oraz kompleksowo opracował strategie, które pomogą nam rozpocząć ekspansję na rynki docelowe, a także pozwolą nam zaimplementować rekomendowane rozwiązania w naszej aktualnej działalności. Nasza współpraca pozwala nam zarekomendować ConQuest Consulting jako kompetentnego i godnego zaufania partnera strategicznego dla firm planujących ekspansję na rynki zagraniczne.”

Nasza praca doprowadziła do sformułowania rekomendacji strategicznych opartych na pozyskanych danych rynkowych. Dzięki naszej pomocy firma ma teraz konkretny plan rozwoju i jest świadoma możliwości i zagrożeń związanych z wejściem na nowe rynki.

Dzięki przeprowadzonej przez nas analizie Tergon jest w stanie podejmować trafne decyzje biznesowe i rozwijać swoją działalność!

Jeśli Twoja firma również potrzebuje wsparcia w procesie internacjonalizacji, zachęcamy do wypełnienia poniższego formularza, a chętnie przedstawimy, w jaki sposób możemy Ci pomóc!

Póngase en contacto con nosotros y vea cómo podemos ayudarle.  Acepto normativa*


  Enviar

  Véase otros casos prácticos

  Estrategia de entrada en el mercado de Naturo

  Más información

  Análisis competitivo de las cisternas Gpi

  Más información

  Análisis del potencial de las aplicaciones peer-to-peer de carsharing

  Más información