Estudio de caso

Estrategia de entrada en el mercado de Naturo

Zobacz jak pomogliśmy firmie Naturo w procesie internacjonalizacji!

Consulta gratuita Póngase en contacto con
frame

Usługa doradcza dla Naturo

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy zespół ConQuest Consulting zrealizował projekt doradczy dla Naturo Sp. z o.o. Firma od początku jej istnienia współpracuje z czołowymi przedsiębiorstwami produkcyjno-handlowymi oraz sieciami handlowymi sprzedającymi żywność ekologiczną. Stąd powstały dwie marki: Dary Ogrodu y Dary Ogrodu Bio.

Drugą marką firmy jest BIOBAS, która oferuje ekologiczne produkty wysokiej jakości dla dzieci, jednocześnie wspierając młodych rodziców w prowadzeniu zdrowego trybu życia ich dzieci za pomocą nauki i zabawy.

Nasz klient chciał dokonać ekspansji na nowe rynki, by móc dywersyfikować i skutecznie skalować swoją działalność. Dzięki naszej usłudze doradczej, Naturo może podejmować trafne decyzje biznesowe podczas projektu internacjonalizacji!

¿Qué actividades incluía el proyecto?

La ejecución de este proyecto nos exigió completar una serie de pasos específicos.

Przede wszystkim, przeprowadziliśmy kompleksową analizę makrootoczenia na rynku docelowym, wraz z analizą czynników oddziałujących na rynek y estymacją potencjału, trendów y praktyk rynkowych. W analizach zawarliśmy między innymi Análisis DAFO y 5 sił Portera.

W ramach projektu przeanalizowaliśmy także głównych konkurentów na rynkach brytyjskim i niemieckim pod kątem oferty produktowej, polityki cenowej, kanałów sprzedaży, partnerstw handlowych, działań marketingowych, kondycji finansowej i rentowności, a także podejmowanych inwestycji i planów rozwojowych.

Dodatkowo wykonaliśmy segmentację klientów y skontaktowaliśmy potencjalnych kontrahentów, w celu nawiązania współpracy z Naturo.

Wszystkie podjęte działania pozwoliły nam na opracowanie strategii wejścia na rynek niemiecki i brytyjski, która była oparta na metodyce OKR.

Rezultaty doradztwa dla Naturo

Dzięki realizacji usługi firma otrzymała wyjątkowy, dopasowanego do potrzeb raportu, opisującego najistotniejsze czynniki, które mogą wpłynąć na rozwój przedsiębiorstwa na rynkach docelowych.

Rezultatem naszej pracy było przedstawienie rekomendacji strategicznych na podstawie rynkowych danych statystycznych. Dzięki naszemu wsparciu, przedsiębiorstwo posiada konkretny plan ekspansji oraz jest świadome szans i zagrożeń, które czekają na nowych rynkach.

Dzięki przeprowadzonej przez nas analizie, Naturo może podejmować trafne decyzje biznesowe i skalować swoje przedsiębiorstwo!

Jeśli Twoja firma także potrzebuje wsparcia w internacjonalizacji – wypełnij poniższy formularz, a my chętnie opowiemy, jak możemy Ci pomóc!

Póngase en contacto con nosotros y vea cómo podemos ayudarle.  Acepto normativa*


  Enviar

  Véase otros casos prácticos

  Externalización del diseño para Ringier Axel Springer

  Más información

  Encuesta cuantitativa para Trefl S.A.

  Más información

  Plan de empresa para MEDtube Ltd.

  Más información